מניקור

מניקור משמעו טיפול בציפורני כפות הידיים, המשפר את מראה הידיים ללא היכר, מניקור מטפל בציפורניי הידיים הן בהיבט הבריאותי- רפואי והן בהיבט היופי- האסתטי. נשים רבות מעדיפות לעשות מניקור דווקא במכוני קוסמטיקה כדוגמת "לי קוסמטיקס" ולא בבית, בשל המיומנות, המקצועיות והזהירות הנדרשת שלא לפגוע ברקמת העור, וגם בשל החומרים, השמנים המיוחדים והאביזרים שנמצאים ב"לי קוסמטיקס" ובמיוחד בשל המיומנות האופנתית והעיצובים האומנותיים של המניקוריסטיות ב "לי קוסמטיקס".

הטיפול במניקור מתחיל בריכוך של העור, השריית כפות הידיים במים חמים שמכילים שמנים מיוחדים ומלחים מסוגים שונים, או באמצעות מריחה של חומרים מיוחדים על רקמות סביב עור הציפורן. לאחר מכן מתבצע טיפול בקיוטיקל- הסרת הרקמות המתות סביב הציפורן בעדינות יתרה. הטיפול נעשה בצורה זהירה ועדינה על מנת לא לפגוע בעור סביב הציפורן ולא לחשוף את הציפורן לחדירת מזהמים שונים. השלב הבא הינו ניקוי, גזירה ושיוף הציפורן בפצירה, השיוף מבטיח קצוות ופני ציפורניים חלקות, לא דוקרות ולא מפוצלות.

הטיפול כולל פילינג, קילוף העור היבש וניקוי עור הידיים, עיסוי כפות הידיים ושימוש בקרמים להחדרת לחות לעור. לאחר שדאגנו לבריאות כפות הידיים והציפורניים, מתחיל שלב היופי וקישוט הציפורן. הטיפול אינו מחייב זאת וניתן להשתמש רק במריחת חומר הקרוי מאט על הציפורן, לחיזוק ושיפור הוויזואליות החיצונית של הציפורן, אך נשים רבות אוהבות ומעדיפות את קישוט הציפורן בצביעה בלק, בצורות, בצבעים ובקישוטים שונים ומיוחדים, לזה נדרשת מיומנות עיצוב, מקצועיות וניסיון של המניקוריסט. על כך ניתן להוסיף עיצובים אמנותיים וקישוטים יפים- פרנץ' מניקור מיוחס לעיצוב וסגנון הלק הנמרח על הציפורן.

בניית ציפורניים

אומנות עיצוב קישוטי הציפורניים הפך לחלק מרכזי ועיקרי בתחומי הטיפוח והיופי בישראל. אם בעבר היה מדובר בעיסוק זניח וצדדי, הרי שכיום נושא בנייה, קישוטי ועיצוב הציפורן מהווה תעשייה גדולה בישראל. אם רוצים ציפורניים שלמות חזקות שיראו טוב ושיראו אמיתיות, מוכרחים לבחור בבניית ציפורניים אצל בעלת מקצוע. ציפורניים הן דבר שאסור להפקיר, בניית ציפורניים מחייבת דגש על פרטים שנרכשים עם הניסיון. בבניית הציפורן חשוב לשמור על הציפורן הטבעית ולדאוג שכל החומרים הנדרשים לשמירת ההיגיינה לצורך בריאות הציפורן. לא רק היופי חשוב, אלא גם איכות העבודה בבניית הציפורן, דחיפת הקוטיקולה (עור) בתהליך ההכנה של הציפורן הטבעית – שלב ראשון וחשוב הוא דחיפת העור.

במסגרת של הציפורן מצויים קפלים של עור הנקראים "קוטיקולה". תפקידה להגן על הציפורן מפני זיהומים וההתרוממות של האקריל ולכן חשוב לדחוף את הקוטיקולה כלפי מעלה.

הסרת השכבה השומנית- לכל אדם קיימת שכבה שומנית על הציפורן הטבעית. כחלק מהכנת הציפורן לפני בנייה, יש צורך בשיוף עדין של בסיס הציפורן הטבעית ע"מ להסיר את השכבה השומנית המכסה את הציפורן בכדי שהאקריל יתמזג בצורה טובה לציפורן טבעית. שומן הציפורן גורם לדחייה של האקריל, ולכן משתמשים באקולייזר או בונד אייד, חומרים שתפקידם לאזן את רמת החומציות של הציפורן הטבעית. בכדי לקלוט את האקריל טוב יותר לציפורן הטבעית, משתמשים באולטרא בונד או פריימר, אלו חומרים מקשרים, תפקידם לקשר את האקריל בצמוד לציפורן הטבעית. הם מייבשים את הציפורן ומחסלים את השומניות כדי לאפשר קליטה חזקה יותר של האקריל על הציפורן. לכן חשוב להתייעץ עם קוסמטיקאית על מנת לקבל ייעוץ מקצועי בתחום.

אי מריחה של אחד מהחומרים הללו על הציפורן הטבעית לפני המילוי יגרום להתרוממות החומר. קיים גם נושא הדבקת הציפורן: חשוב מאוד להתאים את הציפורן לגודל הטבעי שלה. ציפורן צרה עלולה להישבר וציפורן רחבה עלולה להתרומם. בנוגע למריחת האקריל- יש להקפיד על מריחה דקה והידוק טוב של החומר על הציפורן כך שלא יהיה במגע עם העור (הקוטיקולה ). העור מפריש חומרים אשר יגרמו להתרוממות של האקריל. ישנם כיום קישוטים רבים לבחירה, כל סוג לפי רצון הלקוחה: פראנץ' , אבנים, חרוזים, צדפות ועוד.

פדיקור

פדיקור משמעו טיפול בכף הרגל המשפר את מראה הרגל ונותן זרימת דם טובה יותר לכף לרגל. הטיפול כולל בדרך כלל ניקוי וגזירה של הציפורניים והסרה של עודפי עור יבש מאזור סוליית הרגל והציפורן (מצע). במהלך הפדיקור משרים את כף הרגל במים חמים ומתחילים בטיפול. ראשית, מתחילים בסידור הציפורניים, גזירה נכונה של הציפורן וניקוי העור היבש בכול כף הרגל (רק במקומות הנדרשים). על האזור המטופל מורחים פילינג גרגירים גס ומתחילים לעסות את כף הרגל לזרימת דם טובה יותר והסרת תאים מתים מהרגל העליונה. לאחר מכן מחדירים לכף הרגל, תוך כדי עיסוי, שמנים בסיסיים בתוספת שמנים אתרים. אלו טיפוליים שמותאמים לכל לקוח. סיום הטיפול הוא בטיפוח היופי והאסתטיקה הכולל מריחת לק ,קישוטים, אבנים , לפי בקשת הלקוח.

ציפורן חודרנית

ציפורן חודרנית היא צמיחה של הציפורן לתוך מצע הציפורן הגורמת לחתך במצע הציפורן. ליקוי זה יכול להתרחש בכל ציפורן אך נפוץ יותר בבוהן . ציפורן חודרנית מתרחשת בעיקר עקב טיפול לקוי בציפורניים הנעלה צרה מידי או טראומה של האצבע. טיפול ומניעה כוללים הנעלה רחבה וגזירת ציפורניים בקו ישר ולא על פי קו המתאר המעוגל של הציפורן, השריית האצבעות במים חמים עם חיטוי ועיסוי להקלת הכאב.

פטריה

פטרת רגליים (Tinea Pedis) היא פטרת נפוצה, שבדרך כלל מופיעה בין האצבעות השלישית והרביעית, או השכיחה ביותר בישראל. הטיפול בפטרייה ארוך טווח בין חודשיים לשלושה חודשים בוקר וערב . כף הרגל חייב להיות מאווררת ולא סגורה. פטרייה מתפתחת היטב בחושך, בלחות, ובחום. נעילת סוליות גומי או נעלי צבא מגבירים את הסיכון ללקות בזיהום פטרייתי בכפות הרגליים. אם אין מטפלים בפטרת באמצעות תכשירים אנטי-פטרייתיים מקומיים או בנטילה פומית (דרך הפה), היא עלולה להתפשט לעור כף הרגל ולציפורני הרגליים הבריאות.